T.C.
ÇİĞLİ KAYMAKAMLIĞI
İlçe Nüfus Müdürlüğü
                                                                                           
                                                                                                                                                                                   25/08/2017
NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
ve
YERLEŞİM YERİ ve DİĞER ADRES BELGESİ HAKKINDA
DUYURU
 
            Bilindiği üzere 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren Türkiye genelinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) dağıtılmaya başlanılmış olup, ayrıca 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile pasaport ve sürücü belgesi hizmetleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. Devir işlemleri alt yapı çalışmaları devam etmekte olduğundan Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluğu mevcuttan daha fazla artmış durumdadır. 

        Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının azaltılması amacıyla öncelikle 09.02.2017 tarihi itibari ile Kişi Nüfus Kayıt Örneği 02.03.2017 tarihi itibariyle de yerleşim yeri ve diğer adres belgesinin e-Devlet üzerinden paylaşımı yapılmaya başlanmıştır.
 
            Nüfus Müdürlüklerindeki iş yoğunluklarının daha da azaltılması amacıyla Bakanlığımız 180 günlük eylem planına; e-Devlet üzerinden Aile (kişi, eş ve çocuk) ve Nüfus Aile (kişi, eş, çocuk, anne ve baba) Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının (Doğum, Evlenme, Boşanma, Ölüm, Kayıt Düzeltme, Velayet, Yer Değiştirme, Gaiplik, Vesayet, Tanıma, Soybağı) paylaşımının yapılması dâhil edilmiştir. 

        Yapılan çalışmalar 01.08.2017 tarihi itibari ile tamamlanmış ve ilgili Nüfus Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının e-Devlet üzerinden paylaşımı yapılmaya başlanmış olup, kurumlardan veya vatandaşlarımızdan gelen talepler bu kapsamda değerlendirilecektir.
 
        Kamuoyuna duyurulur.