T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, yaş haddinden dolayı emekli olacağından onuruna düzenlenen veda yemeğine katıldı.
21 Aralık günü Akvaryum Kafe&Restoran da düzenlenen yemek programına; Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve eşi Nuray Çakıroğlu, İlçe Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Siyasi Parti Temsilcileri, mahalle muhtarları, kurum müdürleri, STK, kamu çalışanları katıldı.
Veda yemeğinde katılımcılarla bir araya gelen Kaymakam Çakıroğlu için ilk konuşmayı Yazı İşleri Müdürü Arife Keleş yaptı. Keleş konuşmasında; Emeklilik, yeni bir hayatın başlangıcı demektir. Siz, bu yeni döneme bilgi, deneyim ve birikim dolu bir şekilde adım atacaksınız. Şehrimiz adına yaptığınız katkılara minnettarız ve bu mirası daha da ileri taşımak için buradayız.
Siz sadece fiziksel değil, aynı zamanda kalbimizde bıraktığınız izleri simgeliyorsunuz. Sizinle geçirdiğimiz bu zaman diliminde, bir aile gibi olduk. Bu ailede her bir bireyin, yaptığınız her hizmetin bir parçası olduğumuzu hissettik. Bugün, bir aile üyesini uğurlamanın duygusal yükünü taşıyoruz.
Saygıdeğer Kaymakamımıza emeklilik yıllarında huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyor, bu şehre kattığı değerler için minnettarlığımızı sunuyoruz. Yaptığınız çalışmalarla şekillenen bu dönem, bu şehrin tarihinde özel bir yer alacak.’’ Diyerek konuşmasını tamamladı ve ardından Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nu, günün anısına konuşma yapmak isteyenleri mikrofona davet etti.
Emekliye ayrılan Kaymakam Adnan Çakıroğlu yaptığı konuşmasında duygularını ve anılarını paylaştı. Birlikte çalıştıkları süre içerisinde mesai arkadaşlarına mesleki tecrübelerini aktarma, yardımcı olma gayreti içerisinde bulunduğunu ifade ederek kendilerine gösterdikleri ilgi ve destekleri için teşekkür etti.
Söz alan Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Gümrükçü, 'Kaymakamımızın iki buçuk yıllık hizmet süresince çalışmalarına yakından tanık olmuş durumdayım. İlçemize önemli katkılar sağlamıştır. Kaymakamımıza emeklilik yıllarında huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyor, bu şehre kattığı değerler için teşekkürlerimizi sunuyoruz.' diyerek konuşmasını tamamladı.