23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKU İLE KUTLANDI

        Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen etkinliklerle ilçemizde coşku ile kutlandı.

        Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlama programına Kaymakamımız Kaya ÇITAK, Garnizon Komutanı Vekili Albay Salih PATAR, Çiğli Belediye Başkanı Utku GÜMRÜKÇÜ ve diğer protokol mensupları ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut UĞURLU, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.   

        Çiğli Bilim Doğa İlkokulu tarafından hazırlanan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut UĞURLU’nun günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasının ardından program, öğrencilerin hazırladığı renkli gösterilerin sergilenmesi ile devam etti. Okul korosunun seslendirdiği şarkılar, okunan şiirler, müzik dinletisi, halk oyunları ve dans gösterileri, ‘Meclis Açılışı’ konulu oratoryonun sahnelenmesi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.