18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI
 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü kutlamaları Çiğli Cumhuriyet Meydanı’ında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Kaymakamımız Sayın Kaya ÇITAK, Garnizon Komutanı Vekili Sayın Albay Salih PATAR, Çiğli Belediye Başkanı Sayın Hasan ARSLAN ile Siyasi Parti Temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumunun akabinde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Çelenk Sunma Töreninin ardından kutlamalar Çiğli Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti. Program kapsamında, günün anlam ve önemini belirten konuşma Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi Müdürü Asım GÜRPÜS tarafından gerçekleştirilirken Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen Çanakkale Şehitleri Oratoryosu büyük beğeni ile izlendi. Program sonunda Kaymakamımız yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerini verdikten sonra günün anlam ve önemine ilişkin hazırlanan resim sergisi gezildi.

Günün anısına Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu Bahçesinde düzenlenen Savaş Objeleri ve Fotoğraf Sergisinin açılışı, etkinliğe teşrif eden İzmir Milletvekili Sayın Fehmi Alpay ÖZALAN ve Kaymakamımız tarafından gerçekleştirildi. Sayın Milletvekilimiz ve Kaymakamımız etkinliği hazırlayan ve etkinlikte bulunan bütün öğrencilerle yakından ilgilenerek Çanakkale ruhu, Şehitlik şuuru ve Çanakkale Deniz Zaferinin önemine ilişkin sohbet etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi, öğrenciler ile birlikte İlçemizde bulunan şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi, şehit kabirlerine karanfil bırakılması, şehitlerimizin kabirleri başında okunan Kuran-ı Kerim ve dualar ile sona erdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, dönmeyi bir an bile düşünmeden vatanı uğruna canını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.